Los: 218

Peter Hvidt; Orla Mølgaard-Nielsen
Sideboard, 1956

H. 86,5 x 166 x 48 cm.
Søborg Møbler, Søborg.
Holzkastenkonstruktion, Teakholz, Teakholzfurnier.
Bez.: MADE IN DENMARK.

Zuschlag: 4.000 €

125B - Design
24. Februar 2016 um

Den store danske møbelguide, S. 121.