Los: 218

Peter Hvidt; Orla Mølgaard-Nielsen
Sideboard, 1956

Peter Hvidt Søborg Møbler, Søborg

H. 86,5 x 166 x 48 cm. Søborg Møbler, Søborg. Holzkastenkonstruktion, Teakholz, Teakholzfurnier. Bez.: MADE IN DENMARK.

Zuschlag: 4.000 €

125B - Design
24. Februar 2016 um 19:44

Den store danske møbelguide, S. 121.